Atrakcje dla dzieci w Zabrzu

zabrze kopalnia

Wszyscy wiemy o tym, że dzieci potrafią wyssać z nas nawet ostatnią kroplę energii. Wiemy też, że szybko się nudzą i potrzebują nowych bodźców. I z myślą o tym uruchamiam na swojej stronie nowy dział, w którym opisywać będę pomysły na to jak spędzić czas dzieckiem w danym mieście. Zaczynam od Zabrza, miasta które uchodzi wśród ludzi za miejsce, w którym dziecko zanudzić może się na śmierć. Chcę temu zaprzeczyć!

Ogród botaniczny w Zabrzu

Na początek chcę zaproponować wycieczkę do ogrodu botanicznego. Może nie brzmi to wystrzałowo, ale to całkiem niezła opcja na wspólną rozrywkę z dzieckiem. W czasie wspólnego spaceru zobaczyć można wiele pięknych roślin, które nie są dla nas dostępne na co dzień.

Jump World – park trampolin

Starsze dzieci z pewnością chętnie wybiorą się do parku trampolin Jump World, gdzie można poszaleć w niebywały sposób. To świetny pomysł na rozrywkę, która wykończy każdego dzieciaka.

Dom muzyki i tańca

Dzieci o zdolnościach muzyczno tanecznych powinny być zainteresowane udziałem w zajęciach organizowanych w Domu muzyki i tańca w Zabrzu. Jeśli dostrzegasz u swojej pociechy talent to nie zmarnuj go, ale pozwól, aby został oszlifowany.

Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido

Każdy mieszkaniec Zabrza, niezależnie od wieku powinien znać historię tego miasta i kwestie, w związku z którymi jest ono znane. Dlatego też ze swoim dzieckiem w ramach rozrywki i nauki udać powinieneś się do Zabytkowej kopalni Guido, która da Wam wiele atrakcyjnych przeżyć.

Salon zabaw Fiku Miku

Dzieci lubią zabawę i nie ma w tym niczego dziwnego, jeśli więc chcesz zapewnić swojej pociesze kilka godzin szaleństwa w towarzystwie rówieśników, to zabierz go do sali zabaw Fiku Miku, która została stworzona z myślą o dzieciach takich jak Twoje.

Kąpielisko leśne Zabrze Maciejowice

Latem dobrze jest wybrać się z dziećmi, gdzie można pobawić się na świeżym powietrzu. Tutaj idealną opcją wydaje się być kąpielisko leśne w Maciejowicach, gdzie można wypocząć, poleżeć, a także pobiegać czy pokąpać się w wodzie. Świetna opcja!

Nauka robienia pizzy

Ciekawą opcję swoim Klientom oferuje restauracja U3 Bistro – https://www.u3bistro.pl/informacje/jedzenie-z-dostawa, która słynie z przygotowywania pysznej włoskiej pizzy. Robią oni jednak coś jeszcze, a mianowicie organizują grupowe zajęcia dla dzieci, w czasie których maluchy uczą się robić pizzę, którą dodatkowo mogą zjeść!

Multikino

Nie jestem zwolenniczką puszczania dziecku filmów, ale nie da się ukryć, że czasem pojawiają się takie filmy czy bajki, które dziecku warto pokazać. Tutaj z pomocą przychodzi nam zabrzańskie multikino, w którym zawsze znaleźć można coś ciekawego.

Sala zabaw frajda

Zapomniałabym o jeszcze jednak sali zabaw, mowa tu o Frajdzie. Tam każde dziecko musi mieć sporo frajdy. Są tu nieco inne atrakcje niż Fiku Miku, pozostając jednocześnie bardzo ciekawymi. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko się wyżyło, to to niewątpliwie bardzo dobra opcja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *