Czy dzieci mogą jeść sushi?

Czy dzieci mogą jeść sushi?

Wszystkim nam wydaje się, że sushi jest bardzo zdrowe i śmiało powinno się je jeść. Niezależnie od tego ile ma się lat. Dziś chcę wyprowadzić Was z tego błędu uświadamiając Wam, że sushi dla dzieci nie zawsze jest wskazane.

Otóż spójrzmy na to w ten sposób: sushi to ryż i ryba. Tak w uproszczeniu. Z założenia więc jest to zestaw idealny, który dziecku da nie tylko energię, ale też kwasy omega-3. Brzmi pięknie, ale pod warunkiem, że sushi zrobione będzie z odpowiedniego gatunku ryb. Są bowiem takie gatunki ryb, które mogą być dla dziecka bardzo niezdrowe. Dlatego też najlepiej przygotowywać je w domu lub też korzystając z menu restauracji sushi, w których znajdują się specjalne pozycje przygotowane z myślą o dzieciach. W przeciwnym wypadku nasze dziecko narazić możemy na zatrucie, niestrawność.

Dodatkowo trzeba pamiętać, aby nie podawać dzieciom takich składników jak wasabi, sos sojowy czy krewetki.

Nie zniechęcajmy się jednak i nie zakładajmy, że dzieci nie mogą jeść sushi. Przy odpowiednim przygotowaniu np. w restauracji Kanpai Sushi, jak już wspomniano, może być ono dla dzieci bardzo wartościowe. W dodatku może to być świetny sposób na przemycenie dziecku ryby, której może ono nie chcieć jeść w tradycyjnej formie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *