Związek lub małżeństwo na odległość? Jak przetrwać?

Związek lub małżeństwo na odległość? Jak przetrwać?

Związki lub małżeństwo na odległość to niestety coraz częstsze zjawisko. Pary w celu poprawy swojej sytuacji finansowej podejmują decyzję o wyjeździe za granicę jednego z partnerów. Z pewnością nie jest to łatwa decyzja. Wiąże się ona z ogromnym wyrzeczeniem obojga kochających się ludzi, ich smutkiem i obawami. Najczęściej zadają sobie oni pytanie czy małżeństwo lub związek na odległość ma szansę przetrwać, pomimo dzielących ich kilometrów. Jeśli uczucie łączące obojga ludzi jest bardzo silne – żadna rozłąka nie powinna mu zagrozić.

Można zatem zastanawiać się, jak przetrwać związek na odległość, kiedy wyjazd i rozłąka jest nieunikniona? Przetrwanie związku na odległość w dzisiejszych czasach jest zdecydowanie łatwiejsze niż jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu. Szeroko rozwinięta sieć komórkowa, tańsze połączenia międzynarodowe, bezpłatne komunikatory internetowe czy atrakcyjne oferty firm lotniczych – to tylko część udogodnień obecnego świata, które znacząco wpływają na częste kontakty z bliską osobą i odwiedziny u niej nawet jeśli przebywa ona kilkanaście tysięcy kilometrów od miejsca zamieszkania swoich najbliższych. Częste rozmowy telefoniczne czy internetowe „twarzą w twarz” pozwolą na włączanie partnera w życie codzienne, co z pewnością będzie cementowało związek lub małżeństwo nawet pomimo odległości. Duże znaczenie dla związku na odległość stanowi także wyznawanie uczuć i obaw obojga partnerów.

Wiadomo, że rozłąka wiąże się z tęsknotą, pojawiającymi się wątpliwościami i obawami. Takich uczuć niestety nie da się uniknąć. Towarzyszą one niezmiennie, kiedy ukochanej osoby nie ma obok nas. Odległość często skutkuje podejrzeniami o wzajemną zdradę partnerów, które wywołują wiele negatywnych emocji. Warto jednak pamiętać, że wspólnie podjęliśmy tą decyzję o wyjeździe, aby żyło nam się lepiej. Należy w niej wspierać narzeczonego lub małżonka, ponieważ to on przebywa na obczyźnie i ciężko pracuje dla rodziny. Swój wolny czas przeznacza na odpoczynek i kontakt z ukochanymi osobami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *